Chystáte se svařovat nerezové materiály s pomocí kvalitní svářečky? Podívejte se na přehled nejzákladnějších informací, které potřebujete vědět. Přejete si, aby se vám práce podařila ihned napoprvé? Víme, jak na to.

Co budete svařovat?

Co je vlastně nerezový materiál? Běžně je tak označována ocel, která jen zcela minimálně podléhá korozi. Abychom byli přesní, je to materiál, který je velmi čistý. Obsahuje tedy jen malé procento doprovodných prvků, jako je fosfor a síra. Svařování nerez materiálu má proto také svá specifika. Jak na to?

Jde jen o pravidla

V rámci svařování nerezového materiálu nepotřebujete, abyste měli nějaké netradiční postupy při práci. Pouze si musíte ohlídat některá pravidla. Ta musíte skálopevně dodržet. Takže i když svařujete tak, jako obvykle, něco bude odlišné.

Přídavný materiál, to je alfa o omega úspěchu

Jak se vám dílo bude dařit můžete odtušit z volby správného přídavného materiálu. Pokud totiž zvolíte nesprávný, výsledek nebude dostatečně pevný, nebo bude svárem pronikat koroze.

Metoda je jen na vás

Pak už je to na vás, jakou metodou budete vlastně svařovat. Metodou TIG docílíte vysoce kvalitních svárů, které budou dostatečně pevné. V tomto případě budete zřejmě používat wolframové elektrody, které budou v argonové, tedy inertní atmosféře. Touto metodou se vám podaří svařovat i tenčí nerezové plechy.

MIG/MAG postup je zase oblíbený pro svou rychlost svařování, a také pro nenáročnost obsluhy přístroje. Vysoký tavný výkon je zaručen. Můžete zde používat nejen inertní, ale také aktivní ochrannou atmosféru.

Nerez se vám podaří svařovat i pomocí svařování obalenou elektrodou. Tato metoda není hlučná a vyznačuje se použitím nízkého napětí a současně i velkým průtokem proudu. Stabilní proud je přitom pro výslednou podobu sváru určující.

Už víte, jakou metodou budete svařovat nerezový materiál vy? Vždy dbejte na volbu správného přídavného materiálu.